Titbit

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
acf-field
widgety
slider
kariera
acf-field-group
wpcf7_contact_form
Filter by Categories
Chili Ta
Články
Jan Horký
Jan Kaplan
Oh My Chef
Recepty
Sofie Smith
Titbit na cestách
Tomáš Vávra - BidFood Expo 2022
doprava zdarma při nákupu nad 1200 Kč

Detoxikační voda

Titbit Články

Ať už si detoxikační vodu připravíte s cílem shodit nějaké to kilo, pročistit se nebo jen hledáte alternativu k ochuceným nápojům, určitě nebudete litovat. Voda obohacená o ovoce a aromatické bylinky je také zaručeným osvěžením v horkých letních dnech. Navíc, příprava trvá jen pár minut. My jsme pro vás připravili tři skvělé recepty. Pokud máte chuť na něco sytějšího, můžete přidat chia semínka.
Voda s malinami a mátou

Malinová voda s limetkou a mátou

Tato kombinace je nejenom krásná na pohled, ale také velice osvěžující. Maliny jsou plné antioxidantů, které jsou obsažené hlavně v červeném barvivu. Čím jsou tedy maliny tmavší, tím jsou zdraví prospěšnější. Pomohou hlavně při horečkách, jsou protizánětlivé a vylučování toxinů z těla. Bohaté jsou také na vitamín C, E a B a na minerální látky. Zejména pak na hořčík, železo, zinek, měď, vápník a fosfor.

Limetka je bohatá na vitamín C, který zvyšuje obranyschopnost organizmu a bojuje proti nachlazení. Zároveň také podporuje trávení a působí detoxikačně. Vysoký obsah antioxidantů a flavonoidů ochrání tělo před volnými radikály.

Máta je velmi oblíbená bylinka hlavně díky své osvěžující a povzbuzující chuti. Podporuje trávení, zklidňuje podrážděný žaludek a mírní křeče.

Všechny suroviny omyjte, limetku nakrájejte na kolečka. Mátu můžete natrhat, aby se rychleji uvolnilo aroma. Vše vložte do karafy nebo sklenice a zalijte vychlazenou vodou. Přidejte  podle potřeby led.

Voda s pomerančem a borůvkami

Borůvky s pomerančem

Borůvky jsou známé vysokým obsahem antioxidantů, které chrání před volnými radikály, viry a bakteriemi. Navíc, ochraňují sliznice a přispívají k regeneraci především po zánětlivých onemocněních. Blahodárné účinky mají také na ledviny, jelikož je čistí a zároveň bojují proti případným zánětům. Jsou také účinnou prevencí proti šerosleposti.

Pomeranč má povzbuzující účinky a pomáhá udržovat koncentraci. Je vhodným pomocníkem při redukčních dietách, jelikož urychluje látkovou výměnu a vylučování toxinů. Vitamíny zastoupené v pomerančích jsou hlavně vitamín C a B7 (biotin), dále pak kyselina listová a pantotenová.

Borůvky i pomeranč omyjte. Z poloviny pomeranče můžete vymačkat šťávu a druhou polovinu nakrájejte na kolečka. Vložte do vhodné nádoby a přidejte borůvky, nakonec zalijte vychlazenou vodou.

Tropický ráj – kokosová voda s ananasem

Voda z čerstvého mladého kokosu je přímo kouzelná. Obsahuje velké množství minerálních látek, vitamínů a enzymů. Je to také ten nejlepší iontový nápoj, protože je zcela přírodní a hlavně neobsahuje žádné další cukry ani umělá sladidla. Mimo jiné má také hydratační účinky, zlepšuje stav pleti a pomáhá regulovat tělesnou hmotnost. Je také skvělým přírodním bojovníkem proti bolesti hlavy. Konzumovat se dá také dužina mladého kokosu, kterou se dá snadno vydlabat třeba polévkovou lžící.

Ananas je znám svým enzymem bromelinem, který štěpí bílkoviny a pomáhá odbourávat tuky. Obsahuje velké množství vitaminů a minerálních látek. Vysoký obsah biotinu zlepší kvalitu kůže, vlasů a nehtů. Má také protizánětlivé účinky a příznivě působí na zažívací trakt.

Ananas očistěte a nakrájejte na větší kousky. Mladý kokos otevřete a vodu vylijte do karafy, kam přidáte ananas a dle chuti třeba i dužinu. Pokud chcete jemnější chuť, přidejte vychlazenou vodu.

Do každé vody můžete navíc přidat chia semínka, která jsou doslova nabitá zdraví prospěšnými látkami. Vedle schopnosti neutralizovat pH v těle, jsou také velkým zdrojem železa, vápníku a omega-3 mastných kyselin. Navíc pravidelná konzumace zmírňuje psychické potíže jako je deprese nebo úzkost. Vhodná jsou zejména pro fyzicky aktivní osoby, protože hydratují, dodávají energii a díky vysokému obsahu vlákniny, zasytí na delší dobu.