Titbit

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
acf-field
widgety
slider
kariera
acf-field-group
wpcf7_contact_form
Filter by Categories
Chili Ta
Články
Jan Horký
Oh My Chef
Recepty
Sofie Smith
Titbit na cestách
doprava zdarma při nákupu nad 1.200 Kč

Duben ve znamení zelené

Titbit Články

S příchodem jara se začíná vracet nejen úsměv do našich tváří (vyšší intenzita slunečního svitu je nesporným životabudičem), ale i barevnost a hravost do naší kuchyně. Velký podíl na tom mají i zelené bylinky, které jsou nezbytnou součástí výzbroje každého milovníka moderní, čerstvé a zdravé gastronomie.
Bazalka detail

Ale nebojte, pokud nejste vyzbrojeni skleníkem, zahrádkou či alespoň několika truhlíky za oknem, nemusí vám zbýt jen oči pro pláč. V našem sortimentu najdete i řezané bylinky v krabičkách či přímo v květináčku. Ostatně čerstvé bylinky byly prapůvodním důvodem, proč jsme TITBIT rozjeli – český trh jejich sortiment opomíjel, a tak jsme chtěli tento prohřešek napravit.

 K jedněm z nejpopulárnějších bylinek vůbec patří bazalka, s nadsázkou můžeme říct, že s ní stojí i padá středomořská kuchyně. Jen si zkuste bez její charakteristické vůně a chuti představit třeba salát caprese, janovské pesto či pizzu margheritu. Nejde to, že? Nadto má dobrý vliv na trávení a pocuchané nervy.

Šalvěj

 Šalvěj naopak často doprovází pečené pokrmy, výrazná masa (zvěřina, jehněčí atp.), ryby a její smažené lístky umí být neokoukaným zpestřením těstovin či salátů. Krom širokého gastronomického použití má šalvěj ještě jednu velkou výhodu – dá se nejen sušit, ale i snadno zamrazit, aniž by ztratila na intenzitě své chuti. Šalvěj je bohatá na vitamín A, C a minerály.

 Když se řekne „něco zeleného na ozdobu“, snad většině z nás se vybaví dvě jména: petržel a pažitka. Obě dvě mají (nejen) v české kuchyni dlouhou tradici. Přidávají se do polévek, salátů, na brambory, do pomazánek, k masům, zkrátka tam, kde je třeba něco rozzářit zelenou barvou. Italové v tomto zašli dokonce až tak daleko, že o někom, kdo nevynechá žádný večírek, říkají, že je „jako petržel“, ta prý taky nikde nesmí chybět.

Koriandr

To, co je bazalka pro Středomoří, je koriandr pro asijskou, mexickou a latinskoamerickou kuchyni. Jeho pronikavá chuť a vůně, na kterou si můžeme i chvíli zvykat, je snadno identifikovatelná ve všelijakých pokrmech jako např. tacos, burritos, polévka pho. Skvěle se kombinuje s chilli papričkami, limetkou či cibulí. Koriandr je plný antioxidantů a má pozitivní účinky na kvalitu spánku a chuť k jídlu.

Meduňka

Meduňka podobně jako máta patří k bylinkám, které by neměl opomenout žádný barman či milovník domácích nápojů. Svou příjemnou citrónovou vůní si o to přímo říká. Meduňka se může pochlubit zklidňujícími účinky na celý organismus (na psychiku, nervy, uvolňuje i křeče, zmírňuje bušení srdce), podporuje dobrý spánek, takže jeden hrnek čaje z čerstvé meduňky se po stresujícím dnu v práci rázem promění ve vaši malou záchranu. Meduňka se hodí i do limonád, sirupů, neztratí se ani v oblasti dezertů, marmelád či salátů.

Máte dotaz k našemu sortimentu? zeptejte se