Titbit

doprava zdarma při nákupu nad 1200 Kč

5 tipů, co s kurkumou

Titbit Články

Zázračný kořen, který umí divy nejen nejen v kuchyni.
Kurkuma

Pro zdraví

1 lžička denně nám pomůže zlepšit náš imunitní systém a předejít některým nemocem. Kurkuma prokazatelně přispívá ke zlepšení paměti, ale také zpomaluje stárnutí. O dalších benefitech tohoto neobyčejného kořenu si můžete přečíst tady

 

Do jídla 

V jídle je naprosto dokonalá: je možné ji využít čerstvou i sušenou. Skvělá je v kombinaci s masem a rýží, správné kari se bez ní neobejde! Zkuste třeba osvědčené kuře s koriandrem v pandžábském stylu podle šéfkuchařky Sofie Smith nebo jednoduchou polévku s kurkumou, která vás určitě nakopne. 

 

K pití 

Chcete s kurkumou bojovat proti nachlazení? Stačí si ji nastrouhat do čaje. Nebo rovnou vyzkoušejte čaj z kurkumy (lžička kurkumy s citrónem a medem + horká voda). A to nejlepší nakonec: zlaté mléko. Recept na tenhle lahodný životabudič najdete u nás na webu.  

 

Na pleť

Kurkumu můžete využít i jako pomoc proti kožnímu onemocnění jako je akné a ekzém. Krém, který běžně používáte na svou pleť, smíchejte s lžičkou čerstvé nastrouhané kurkumy. 

 

Proti vráskám 

Kurkuma má řadu výhod i v kosmetické oblasti: můžete si z ní umíchat např. masku proti vráskám. Tu vytvoříme takto: kokosový olej rozmixujeme s gelem z aloe vera a přidáme 1 lžičku kurkumy. Směs naneseme na obličej a necháme působit asi 30 minut, poté smyjeme vlažnou vodou. Používejte aspoň dvakrát týdně, nejlépe každý den.